Můžete se kdykoli odhlásit. Zasíláme maximálně 2x ročně.
- Úvod
- Krevetky
- Caridina
- Caridina SULAWESI
- Caridina SULAWESI Dennerli Blue Dot
Caridina SULAWESI Dennerli Blue Dot
- Akce

- Kompletní specifikace
- Související zboží4
- Caridina SULAWESI Dennerli Blue DotNení skladem90 Kč74 Kč bez DPH
Krevetky ze sulawesských jezer jsou nádherné a ze sladkovodních krevetek se vzhledem nejvíce blíží mořským krevetkám. Jedná se o endemický druh, vázaný na dané jezero Matano, Sulawesi.
Velikost:
Krevetky Sulawesi Dennerli dorůstají do velikosti 2-3cm.
Chov:
Krevetky Sulawesi Dennerli patří do skupiny sladkovodních krevetek, které vyžadují specifické nastavení akvária viz. parametry vody.
Pro jejich chov postačí malé akvárium s dobře fungující filtrací a zaběhnutým ekosystémem. Je ovšem potřeba říct, že pro akvária obecně platí: "Čím menší akvárium, tím více práce na údržbě."
Pro hladké rozběhnutí akvária doporučuji startovací bakterie AQUAVITAL BACTOSPRINT . Pomohou nastartovat ekosystém a i v případě problémů častokrát pomohou zvrátit a vyřešit rozbitý ekosystém akvária.
Rozmnožování:
Krevetky Sulawesi Dennerli dospívají během 5-6 měsíců. Po dosažení pohlavní zralosti se samičky svléknou a přesunou připravená vajíčka (15-20ks), které jim dozrávaly za hlavou, pod pleopody. Současně samičky do okolí vylučují hormon, který stimuluje samečky a ti jim při letmém kontaktu přilepí spermatofor na pleopody. Samičky následně promíchají spermie s vajíčky. Tím dojde k oplodnění. Vajíčka si následně krevetky přilepí na pleopody a starají se o ně. Očišťují je, okysličují je pomocí pohybu pleopodů a neoplodněné vajíčka odstraňují. Po 4-5 týdnech dojde ukončení vývinu a plně vyvinuté krevetky opouští samičky.
Parametry vody:
Rozsah parametrů: PH 7,5-9,0 , celková vodivost 200-400 microsiemens, teplota 27-30°C, NO3<15mg/l
Počet:
Trpasličí krevetky jsou hejnovým druhem. Minimální, literaturou doporučovaný počet krevetek ve skupině, je 6ks. Ideální velikost skupiny, ve které se krevetky začínají chovat klidně a hejnově je dle mých zkušeností větší. Pro začínající chov doporučuji minimálně 10-15ks tak, aby se krevetky dostatečně zklidnily a začaly se množit. Horní limit počtu krevetek v podstatě není.
Krmení:
Krevetky jsou všežravci se zaměřením na rostlinnou potravu. Mám dlouhodobou pozitivní zkušenost s kvalitními produkty od firmy GENCHEM-Biotechnology doplněné o přírodní potravu ve formě LISTÍ. Pro úspěšný chov doporučuji přidat i CHOLLA Kaktus.
Systematika:
Krevetky mají tvrdé tělesné krytí, které je složeno z uhličitanu vápenatého a chitinu. Ten plní dvojitý účel: za prvé je ochranou proti predátorům a za druhé je oporou pro vnitřní orgány a svaly. Tělo krevet se skládá ze dvou hlavních částí: hlavohruďi a zadečku.
Hlavohruď skrývá důležité orgány a proto je chráněna hlavohrudním štítem – krunýřem. Jsou zde přítomny tykadélka a tykadla mající hmatovou a čichovou funkci, jeden pár složených očí, ústní ústrojí s kusadly a čelistní nožky sloužící k manipulaci a přípravě nalezené potravy. K pohybu jsou požívány kráčivé končetiny.
Zadeček skrývá pleopody sloužící jak k plavání tak k rozmnožování. U samců je část pleopodů přeměněna na genopody sloužící k oplodnění samic, samičky v nich nosí vajíčka. Konec zadečku je tvořen tělním článkem zvaným telson a párem uropodů. Tato část umožňuje krevetce dobrou manévrovací schopnost a prudké zrychlení v případě ohrožení.